Gameplay – Call of duty 5: World at War (Ring of Steel)

Vlak nás dováží na předměstí Berlína. Jsme jen malý krůček od toho zasadit bestii smrtící ránu. Poté, co vyskočíme z vagónu, se můžeme zahledět na odpalování Kaťuší. Komu se nechce na zteč vyrazit s puškou a pistolí, tak si na bedně vlevo u vagónu může doplnit výzbroj o samopal. Správně vyzbrojeni se přidáme ke skupince vojáků na kopečku. V okamžiku, kdy dopadnou rakety na blízké budovy, se s pokřikem vrháme vpřed. Naším cílem je zaútočit na obsazenou budovu vpravo. K přiblížení využijeme sutin protějšího domu a část krytí nám poskytne i tank. Ale nemá smysl to nějak komplikovat. Zkrátka z dálky trochu zredukujeme obránce a poté vlítneme dovnitř dočistit zbytek.

A proč jsme si vybrali právě tento objekt? Odpověď je naprosto prostá, z oken v patře máme výtečný výhled na budovu přes ulici. V ní je koncentrováno velké množství němců s výtečným zbrojním arzenálem. Proto také přichází rozkaz postarat se o muže u kulometů a ty vybavené Panzerchecky. Postarat se o dva kulometčíky je dílem chvíle. U Pancerchecků člověk chvíli tápe, než si všech třech všimne a jejich odstřelením uvolní cestu tankům. Ty s razancí sobě vlastní zdecimují veškerý odpor. Nadešla chvíle seběhnout na ulici, z níž zamíříme do právě vyčištěné budovy. Při probíhání budovou narazíme jen na mrtvé nebo těžce raněné němce. Bez nějakého zdržování se protáhneme na pavlač, pod níž právě skupinka zajatců marně prosí o život.

U východu z budovy vyčkáme příjezdu tanku, který nám proražením zdi zpřístupní ulice před blázincem. Bez nějakého zdržování vyrazíme po ulici vpravo. S využitím každého možného krytí ulici vyčistíme, než přesuneme pozornost ke vchodu do blázince. V něm nás čeká poctivá vyčišťovací práce. Místnost od místnosti likvidujeme zoufalé obránce. To nás po nějaké době dovede k pobořené zdi, cestě zpět na ulici. Na té již sledujeme jen doznívající známky odporu. Řádící tanky nutí německé jednotky k úprku o holý život. Jen ojediněle se nějaký ten hrdina pouští do marného boje s nevyčíslitelnou přesilou. Rychle mu tedy vysvětlíme, jak marný jeho počínání je a hurá oslavovat dílčí vítězství. Jsme před branami Berlína.