Gameplay – Project I.G.I. (Nuclear Infiltration)

Stopy EKK vedou k zařízení s funkčním jaderným reaktorem. Přímo ideální to místo pro špinavou bombu. Dle předchozích zpráv o střelbě je nutné počítat s tím, že má EKK celý objekt pod kontrolou. Je proto zapotřebí zajistit přistávací plochu, aby se Anya v doprovodu kapitána Harrisona dostala v bezpečí na zem a mohla vypomoci se zneškodněním bomby. Do mise jsme vysazeni u nedalekých kasáren, v jejichž středu se nachází vchod do podzemních tunelů k chladírenským věžím. Obligátně omrkneme situaci a pomoci Dragunovky se zbavíme hlídky ve věži a pozornosti by neměla ujít ani kamera. Dragunovkou se samozřejmě můžeme postarat i o ostatní vojáky, ovšem je přeci jen praktičtější si náboje do ní ponechat k čistce cílové oblasti. Z praktických důvodů se tedy chopíme své M16 a pročistíme si cestu. Při tom se nezapomeneme zastavit ve skladišti, kde najdeme nějaké ty granáty do M16 a k nim i ty ruční. Poté se přesuneme o kus dál k dvojici ubikací. Pokud se potajmu vloudíme do té druhé, najdeme na jednom z kavalců zásobník do M16.

Ten následně můžeme použít k vyčištění spojovacího můstku, hlídek kolem objektu a samozřejmě nesmíme zapomenout na střelce na terase. Po této čistce si zaběhneme do této budovy, v níž na stolku v přízemí najdeme ležet lékárnu. Tím práce v této části končí a můžeme se přesunout ke vchodu do podzemí. Než v něm však zmizíme, není na škodu dostat do zaměřovače sniperky strážného na věži v dáli za plotem. To je místo, kde zanedlouho budeme podzemí opouštět. Tak proč si neušetřit trochu starostí s tímto otrapou. Poté již stiskneme tlačítko výtahu a připravíme se na zmetka na každém rohu. Opatrně proto otevíráme dveře a i při náznaku pohybu bez váhání pálíme. Chodby nás nakonec dovedou do kanceláře, kde na stole najdeme nepřekonatelný Jack Hammer. S touto hračkou je balada další postup tunely. Při tom si stačí akorát pamatovat, že je potřeba na rozcestí za touto kanceláří zahnou vpravo. Tunel vedoucí rovně vede do neprůchozí místnosti, takže i když zapomene zatočit, tak se maximálně budeme muset vrátit. Další postup je intuitivní postup tunely až k výtahu na povrch.

Přímo proti východu tu máme onu strážní věž, na níž již bylo upozorněno. A jelikož kolem pochoduje celkem dost stráží, není na škodu juknout na satelitní snímek a naplánovat útok pro efektivní likvidaci jednoho po druhém. I zde můžeme vidět ubikace pro posádku. Pokud do nich jukneme, bude nám odměnou lékárna ležící na kavalci. Tím se pozvolna dostáváme k hlavnímu úkolu mise, vyčistit okolí helipadu. A jak můžeme vidět, v jeho okolí panuje celkem čilý ruch. Kdo dal na radu a pošetřil munici do Dragunovky nebude mít s čistkou žádný problém. Ale zoufat nemusí ani ti, kdož služeb této neocenitelné pušky využívali více. Akorát je zapotřebí primárně zlikvidovat cíle u vstupní brány a následně se zaměřit na snipera zakempeného na nádrži s palivem. Pokud se někomu nechce zbytek pořešit hrubou silou, může se přesunout k jeho pozici a uzmout jeho zásobník. Po zlikvidování všech může venku, se ještě budeme muset vydat vypořádat s tím uvnitř zadní budovy. Aby nám to šlo lépe od ruky, je tu prostor se nejprve zastavit v budově u brány, v níž na stolku najdeme dvojitého Uzi.