Gameplay – Project I.G.I. (Trainyard)

Najít překupníka zbraní Priboie je v tuto chvíli naprostou prioritou. Avšak jeho poslední lokace je velice dobře zabezpečena a není možné se vydat přímo k tomuto vojenskému letišti. Nejprve je zapotřebí vyřadit z provozu protiletadlovou obranu, k níž se je však potřeba nejprve dostat. A to je úkolem této části mise. Helikoptéra nás vysazuje na jedoucí vlak, jehož trase vede kolem zásobovacího tábora. Relativně snadno se tak dostáváme za plot základny. Po krátkém rozhlédnutí se vydáme vpravo najít žebřík na střechu budovy. Z té se následně dostaneme žebříkem do kamrlíku se zásobami. Zde najdeme na jedné bedně ležet Uzi a nějakou tu munici. Avšak praktičtější je zůstat u osvědčené MP5 vybavené tlumičem. S ní se bez nějakého většího pozdvižení zbavíme dvojice stráží v sousední místnosti a přesuneme se do místnosti s počítači. V nich po dobu dvou minut můžeme vyřadit bezpečnostní kamery. To nám dá dostatek času se postarat o další stráže a připravit si poklidný průchod až ke garáži s náklaďákem, naším odvozem.

Okamžitě po deaktivování kamer vyrazíme ven z budovy. Po levé ruce bezezbytku upoutá pozornost vodojem, na jehož ochozu hlídkuje ostřelovač. Ten je naším dalším cílem. Vylezeme tedy nahoru a v tichosti se o něho postaráme. Za to jsme odměněni jeho puškou, s níž zlikvidujeme hlídku na protější věži i další vojáky. Zbyde nám i nějaká ta munice na eliminaci bezpečnostních kamer. Máme tak de facto volný průchod. Chytneme se tedy nataženého lana a sjedeme po něm do již zmíněné věže. Z té máme pěkný výhled na poslední hlídku na dvoře. Pokud se někomu chce, může se po slezení z věže zastavit ve skladišti vpravo, kde najdeme ležet granáty. Avšak v této misi pro ně již nemáme žádné větší využití, tak to není nutné.

Můžeme se tedy rovnou vydat do leva kolem kontejnerů. Zanedlouho nás Anya upozorní na nutnost překonat plot před námi. Zda dáme na její radu a přelezeme citovaný plot či využijeme naskládaných beden k vyskákání na střechu garáže je jen čistě na rozhodnutí každého. Podstatný je jen fakt, že jsme jen kousek od splnění mise. Již stačí jen dojít k vratům, tlačítkem je otevřít a zamířit k zaparkovanému náklaďáku. Má-li někdo v plánu ze zvědavosti zamířit i k administrativní budově, tak mu odměnou za tuto zvědavost bude krabička nábojů. Je to zároveň i alternativní cesta, pokud by jsme náhodou nepřišli na otevírací tlačítko u vrat. V tom případě se dá do poslední části základny projít právě přes tuto budovu. Jenže jde o zbytečnou zastávku, nabranou munici si stejně sebou do dalšího levelu neodneseme.