Mafia: Definitive edition – Radši si zvykej


Cíle mise:
 • Promluv si s Vincenzem
 • Setkej se s Pauliem v Čínské čtvrti
 • Sleduj Paulieho do biffovy zastavárny
 • Zjisti, kde se gang schází
 • Sleduj Paulieho do servisu
 • Uštědři těm frajerům lekci
 • Vyčisti dvůr
 • Dožeň Billyho
 • Nenech ty grázly uprchnout
Odměna za dokončení:
 • Získání achievementu Bouřná mračna nad Čínskou čtvrtí
 • Odemkne pohlednici vozidla Lassiter V16 Appolyon v McCloudově rezidenci
Sběratelské předměty:
 • Braková detektivka č.6
 • Měsíčník Gangsteři č.8
 • Vědecké příběhy č.16
 • Cigaretová kartička Lou Marcano

Tak to by nešlo. Máme lidem zajišťovat ochranu. Ale kdo za ni bude platit, když neochráníme ani vlastní lidi, co se vrací domů z práce. V ulicích Malé Itálie je potřeba opětovně nastolit respekt. Je nejvyšší čas těm gaunerům dát ponaučení. Bez slitování je poslat na kriplkáru se zlomenou každou kostí v těle. S rozmláceným ksichtem, že se na ně i vlastní matky budou bát podívat. Zkrátka vyslat jasný signál, jak dopadne každý, kdo se v salieriho rajónu nebude chovat dle pravidel. A jelikož stopy vedou do Čínské čtvrti, nadešel čas se zastavit u Biffa.

Zatímco Paulie rovnou míří do Čínské čtvrti, Tommyho ještě posílá za Vincenzem vyfasovat vhodné domlouvátko. A na takovouto práci je ideální klasika v podobě basebalové pálky. Nyní nám již nic nebrání vyrazit za Pauliem do čínské čtvrti. S klidným svědomím si můžeme nějakou tu káru vzít z garáže. Avšak pokud se nechceme ošidit o cut scénu s Ralphem, měli bychom si zaskočit pro vozidlo v jeho dílně, s nímž se přesuneme na náměstí v čínské čtvrti.

Zde na nás u zadní uličky čeká Paulie, který nás zavede do nedaleké zastavárny. Tu provozuje velkej Biff se svou čínskou manželkou. Tomu stačí nadhodit nějaký ty základní rysy těch šašků, co obtěžovali Sáru a má hned jasno. Tahle parta bivakuje ve starý čerpací stanici o blok dál a sem tam udělá nějakej ten druhořadej kšeft. Nejkratší cesta k cíli určení je vyjít zadním vchodem zastavárny a přejít ulici. Během přesunu nám Paulie svěří svůj geniální plán. Vlezou tam a začnou je mlátit, žádný střílení. No, tenhle plán určitě vymýšlel dlouho.

Zanedlouho vykopneme vrátka bočního vchodu. Billy s Johnnym si v poklidu pokuřují, když jim dochází, že je zle. Ten týpek z noci je tu a chystá se jim pořádně naložit. Při tom se držme zavedeného postupu. Nejprve úhybným manévrem (Levý Alt) pokryjeme případný útok a pak týpka bijeme basebalkou hlava nehlava. Jen co se postaráme o dvojici útočníků následujeme Pauliho uličkou k plotu, jenž přelezeme. To je moment, kdy zazní první výstřely. Toť k plánu žádné střílení. Teď jde do tuhého a bude si potřeba cestu za Billym nutné prostřílet.

Nejbezpečnější je se v tento okamžik rozdělit. Zatímco Paulie se snaží vykopnout dveře, my vylezeme po žebříku vpravo na terasu nad dvorem. Bez nějakého většího zdržování doběhneme k zábradlí, za nějž se přikrčíme. V tuto chvíli jsou primárním cílem sudy s benzínem. Jejich rozstřelením si vyčistíme prostor pod sebou a s trochou štěstí výboj transformátoru zlikviduje i střelce na druhé terase. Ten je vyzbrojen puškou, jíž není radno schytat zásah.

Prokopnutím vrátek přeběhneme na zmíněnou druhou terasu a pokračujeme v čistce gaunerů vybíhajících z vnitřku budovy. I tentokrát si můžeme vypomoci střelbou do výbušných sudů, které zredukují jejich řady. Následně seběhneme po schodišti na dvůr a pronikneme dovnitř budovy. V té si je potřeba dát pozor na chlápka, co vyběhne z dvojitých dveří naproti vstupu. Ten je vyzbrojen brokovnicí. Spojovací chodbou se poté protáhneme do prostoru baru. Přes ten se prostřílíme do přilehlé garáže, přes níž se opět dostáváme ven.

Billy se svými kumpány pochopil, že je zle a urychleně uniká v autě. A to znamená jedině, automobilovou honičku. Honičku v nepříliš ideálním počasí. Prudký liják zaplavil ulice potoky vody, na nichž není nic těžkého dostat smyk. Je proto potřeba řídit dost obezřetně a u jakékoliv zatáčky hodně zpomalovat. Grázly si stačí hezky držet v dohledu a trpělivě vyčkat na Billyho osudovou chybu. Ve chvíli, kdy jeho auto končí ve sloupu, je již pro Paulieho formalitou to ukončit.