Johnny, vedlejší postava hry Mafia: Definitive edition

Johnny

Hra: Mafia: DE
Mise: Sára, Radši si zvykej, Kněz
Pozice: Chuligán, vedlejší postava
Ztvárnil: Jason Kyle
Dabing: Oldřich Hajlich

Johnny je členem gangu chuligánů, který vede jeho blízký přítel Billy Ghillotti. Jedno se mu nemůže upřít, sebedůvěra mu rozhodně nechybí a společně s Billym se vidí jako noví vládci Malé Itálie. To je však pořádný omyl. Po pouliční potyčce s Tommym v misi Sára není Don jejich aktivitami nijak nadšen a posílá Pauliho s Tomem vyřídit pozdravení.

To se však krapánek zvrtne a místo zpřerážených kostí basebalovou pálkou dojde k pořádné přestřelce. To je již hochům z gangu jasné, že jde do tuhého a raději se vydávají na útěk. Po krátké deštivé automobilové honičce Billy nezvládá svůj vůz a Paulie ukončuje jeho trápení. Když přichází řada na Johnnyho, pistole jen na prázdno cvakne. Pomlácený Johnny však nevykazuje známky života, tak jej nechávají svému osudu.

Jak se však ukazuje, Johnny má tuhý kořínek a po pár dnech v nemocnici je opět fit. Tedy když nepočítáme zlomenou ruku. A to je pořádný problém. Salieri si nemůže dovolit nechat po městě pobíhat svědka. Jedinou příležitostí, kdy je možné chybu napravit je Billyho pohřeb 20. listopadu 1932 v kostele sv. Michaela.

Jelikož Samova snaha se vetřít mezi truchlící hosty příliš nevyšla, musí se do toho opřít Tommy po útěku z hotelu Corleone. I přes úspěšnou likvidaci všech přívrženců má ve finále Johnny situaci ve svých rukách. V okamžiku, kdy se chystá pomstím svého zavražděného přítele se k večírku konečně přidává i Sam se svými dvěma do hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *