Postavy hry Command & Conquer: Renegade

Nick Seymour Parker
Nick Seymour Parker Přezdívka: Havoc
Zařazení: GDI komando
Dabing: Wally Wingert

Nick Parker se narodil v Allentownu v Pensylvánii a netrvalo dlouho, než si vysloužil nálepku problémové dítě. Dalo by se říci, že celé dětství bylo nekončící přehlídkou pěstních soubojů, výroby domácích výbušnin a nespočtu hodin po škole.

Jeho záliba v adrenalinovou akci a drsný přístup jej přímo směřovalo do služby u námořní pěchoty. Jakožto člen průzkumného týmu se zúčastnil operace Pouštní bouře a nejednou svými nekonvenčními přístupy doháněl své nadřízené k nepříčetnosti.

Po přijetí do GDI prošel výcvikem speciálních sil, než byl přidělen k elitní jednotce Dead 6. Avšak týmová práce nebyla zrovna jeho šálek kávy a tak raději přešel na sólovou dráhu. Zkrátka nadprůměrné válečnické dovednosti namixované s vysokým egem a odporem k autoritám s něj sice dělaly ideální bojovou sílu proti Bratrstvu, avšak mimo kontrolu velení.

O tom se nejednou přesvědčí i generál Locke, jenž už si tak nějak zvyknul konstatovat, že pokud přežije, tam mu nejprve připíchne medaili a hned potom ho nechá zastřelit. Ovšem když je unesena trojice špičkových vědců na Tiberium, nezná ideálnější komando, které by vyslal je osvobodit.

Dariel MacInnis
Dariel MacInnis Přezdívka: Deadeye
Zařazení: Taktický odstřelovač
Primární zbraň: Sniper Rifle
Dabing:

Skotský rodák Dariel MacInnis u speciálních jednotek SAS prokázal neuvěřitelné střelecké dovednosti. V podstatě má téměř bezchybný poměr vystřelených střel ku zasaženým cílům na 200 a více metrů. A právě proto zaujal GDI, kde se stal členem elitního komanda Dead 6.

Ve hře se s ním poprvé setkáme v šesté misi Deadly reunion uvnitř hostince. Poté co Havoc zlomí nepřátelský odpor spolu krátce zavzpomínají na staré časy a odkáží na setkání v katedrále. Později se společně s ostatními s Dead 6 objeví ještě v osmé misi Obelisk of oppression.

Nigel Grant
Nigel Grant Přezdívka: Gunner
Zařazení: Heavy weapons commando
Primární zbraň: Rocket launcher
Dabing: Andre Sogliuzo

Britský hromotluk Nigel Grant pěšáky NODu děsí již svými neuvěřitelnými 201 cm a 124 kg. Zdatného bojovníka z něho nejspíše udělalo již náročné mládí, kdy vyrůstal v těch nejhorších částech Londýna. Získané dovednosti poté plně rozvinul u SBS (Special Boat Service), čímž si otevřel dveře k elitní skupině GDI Dead 6.

Ve hře se s ním tak jako s ostatními členy týmu setkáme v misích Deadly reunion a Obelisk of oppression. Navíc se ještě představí v cut scéně na konci desáté mise All Brains, No Brawn.

Shai Aviv
Shai Aviv Přezdívka: Hotwire
Zařazení: Engineer
Primární zbraň: Gizmo repair gun
Dabing:

Tajemná Shai je pro všechny velkou neznámou. O své minulosti zásadně nikdy nemluví, což je dozajista údělem tvrdého výcviku izraelského Mossadu. Když se přidala k Dead 6 převzala roli taktického inženýra a velice rychle prokázala svůj neocenitelný přínos při opravách vozidel, demolicích a obsazování budov.

Hotwire se tak jako ostatní poprvé představí v šesté misi Deadly Reunion, kde jí Havoc musí pomoci z nepřátelského obklíčení a následně odklidit trosky. V osmém dobrodružství Obelisk of oppression dostáváme za úkol doprovodit Hotwire k raketometům SAM, jejichž deaktivací vytvoříme bezpečnou zónu pro helikoptéru GDI k evakuaci Sydney a Dead 6.

Erich Wulfe
Erich Wulfe Přezdívka: Patch
Zařazení: Grenadier
Primární zbraň: Grenade launcher
Dabing:

Erich Wulfe se narodil v Berlíně a ani on neměl příliš snadné mládí. V raném věku se ocitl na ulici a musel se protloukat, seč mu síly stačily. Zájem GDI upoutal svým působením v GSG9, německé polovojenské protiteroristické organizaci. Jeho oblíbenou zbraní se stal granátomet.

I s tímto členem Dead 6 se setkáme v misích 6 a 8. A nutno podotknout, že Patch jakožto jediný člen týmu v potyčce se silami NODu zvládl dosáhnout katedrály bez Havocovi pomoci.

Sakura Obata
Sakura Obata Přezdívka:
Zařazení: Žoldák
Dabing: Mari Wiess

Tato krásná japonka je zahalena tajemstvím. Vše o jejím dosavadním životě jsou jen dohady. Podle jistých zdrojů byla vychována v drsném prostředí Yakuzy. Zločinecká organizace, v níž se neúspěch netoleruje ji nutila byt mistryní v mnoha oborech. Stala se zdatnou akrobatkou, ovládá bojová umění a přímo se vyžívá v tichém způsobu likvidace. Není se tak čemu divit, že se začala rozhlížet po něčem, kde by naplno využila svůj talent.

K tomu dostala příležitost u GDI, která ji angažovala pro projekt Shadow Strike, znám jako Dead 6. Během jedné mise byla oddělena od zbytku jednotky a milně považována za mrtvou. Jak se později ukázalo, stala se žoldákem ve službách generála Raveshawa.

V jeho službách se podílela na únosu předních vědců GDI a značně komplikuje život Nicku Parkerovi. Je to ona, kdo jej sestřelí nad sopečným ostrovem a následně jej ohrožuje v RAH-66 Comanche. Když ji Havoc sestřelí, opětovně uniká smrti.

Při dalším setkání v podzemní laboratoři Černé ruky bere Havoc Sakuru jako rukojmí, což se však myjí účinkem. Raveshaw rozkazuje Mendozovi, aby je oba zabil. Okamžik, kdy Sakura prozře a během dalšího postupu pomáhá Havocovi splnit jeho misi.

Logan Sheppard
Logan Sheppard Hodnost: Poručík
Zařazení: GDI Commando
Primární zbraň: Tiché zbraně
Dabing: Philip Tanzini

Jméno Sheppard není v řadách GDI nic neznámého. Poručík Logan je totiž synem generála Marka Jamisona Shepparda. A nutno podotknout, že to pro něho nebyla žádná výhoda, ba naopak. Aby ostatním prokázal oprávněnost svého působení u jednotek komanda, musel neustále tvrdě pracovat.

Logan se vyznačuje vysokou obratností s akrobatickými dovednostmi, je zručným sabotérem a cizí mu není ani výtečné zacházení s celou řadou palných zbraní. I přes své nesporné kvality v přímé konfrontaci raději upřednostňuje tichý taktický postup bez přílišného povyku.

Postava Logana Shepparda byla původně zamýšlena jako hlavní představitel Renegada. Dokonce se s ním setkáváme v prvním traileru ke hře, kde předvádí svůj rafinovaný a jemný přístup. Avšak po změně konceptu hry se dostal ke sovu problémový a drsný Havoc. Loganovi tak alespoň zůstala úloha instruktora v úvodním tutorialu.

Adam Locke
Adam Locke Hodnost: Brigádní generál
Zařazení: Velící důstojník speciálních sil
Dabing: David Lodge

Brigádní generál Adam Locke není zrovna příkladem typického britského důstojníka. Pro dosažení svého cíle nejednou obešel předpisy a stal se značně nepředvídatelným. Zřejmě proto se stal ideálním velícím důstojníkem speciálních sil. Pro obzvláště nebezpečné a diskrétní operace využíval jednotku šesti elitních komand nazvanou Dead 6. Název přímo odkazoval na fakt, že každý člen týmu byl oficiálně mrtev a tedy se GDI mohlo distancovat od jimi uskutečněných misí.

Veškeré své vojenské operace řídil z paluby vrtulníkové lodě, prostřednictvím Adriany Maus.

Adriana Maus
Adriana Maus Hodnost: Poručík
Zařazení: Asistent generála Locka
Dabing:

Poručík Adriana Maus původně sloužila v námořnictvu Spojených států. Během této služby získala řadu vyznamenání, mezi nimiž nechybí ani expediční medaile námořnictva. Adriana si pro své operace zvolila i pro ženu netradiční zbraň, granátomet Kestrel.

Po příchodu ke GDI se stala pravou rukou generála Locka, u něhož fungovala jako koordinátorka misí. Během kampaně nám poskytuje důležité informace o cílech mise a koordinuje náš postup s ostatními jednotkami GDI. Pro tuto práci má přímo ideální kvalifikaci, kdy nejenže je výtečnou operátorkou radaru, ale mistryně ovládá i datový komunikační systém EVA.

Ignatio Mobius
Ignatio Mobius Zařazení: Přední odborník GDI na Tiberium
Hodnost: Doktor chemie a genetiky
Dabing: René Auberjonois

Dr. Mobius je považován za vědeckého genia se specializací na Tiberium. Ovšem jeho zápal pro výzkum je vyvážen naprostým ignorováním dění okolo něj. Tím se často dostává do nebezpečných situací, čímž si vysloužil pověst rizikového parťáka. Dle některých riskoval život vícekrát, než komanda GDI v prvních liniích.

Zkrátka i genialita má své stinné stránky. Ignatio se narodil v Německu a již od útlého dětství získal status zázračného dítěte. Ke studiu univerzity nastoupil ve svých jedenácti letech, přičemž se nejprve věnoval studii humanitních věd ve Vídni a Paříži. Až později plně propadl fyzice, chemii a genetice. To ho předurčilo se stát důležitou osobností projektu lidského genomu, za nějž získal Nobelovu cenu.

Po dopadu meteoritu poblíž řeky Tibery byl okamžitě fascinován novou látkou a jejím mutagením vlivem. Jeho odchod z projektu lidského genomu byl proto spojen s velkou kontroverzí a odsuzováním vědecké komunity. Mobius proto musel pracoval v utajení pod křídly GDI. Až během první tiberiové války naplno pochopil zrůdnost otravy tiberiem. Ničivé následky tohoto nerostu na rostliny i zvířata zcela změnili jeho pohled. Jeho primární snahou se tak stalo hledání léku pro lidi zasažené Tibériem.

Avšak možná až příliš pozdě, protože jak se ukazuje, Bratrstvo mezitím zneužilo výsledky jeho výzkumu pro projekt ReGenesis, jehož cílem bylo vytvoření nové generace lidí. A k dokončení hodlali využít ty nejlepší vědecké mozky i proti jejich vůli. Dr. Mobius, jeho dcera a Dr. Petrovová jsou zajati ve výzkumné laboratoři GDI v Guatemale. Téměř okamžitě po jejich stopě vyráží kapitán Parker, jemuž se po řadě peripetií daří Ignacia osvobodit z výzkumného zařízení v Egyptě.

Jelikož se Ignacio s oblibou vyhýbá pozornosti tisku a velice si střeží své soukromí, vzniká i rozkol nad jeho smrtí. Zatímco ve hře Command & Conquer 3: Tiberium Wars můžeme narazit na zmínku, že Dr. Mobius a jeho výzkumný tým tragicky zahynuli po zásahu blesku iontové bouře, v románu Command & Conquer od Keith RA DeCandido je uvedeno, že byl mezi obětmi jaderného útoku na stanici GDSS Philadelphia.

Sydney Mobius
Sydney Mobius Zařazení: Vědec GDI
Hodnost: Doktor
Dabing: Leigh Allyn Baker

Je dcerou svého otce. Vyznačuje se vysokou inteligencí, jíž ji dopomohla k získání doktorátu před dosažením třicítky. I ona se stala prominentním výzkumníkem Tiberia. Krom toho je velmi zběhlá v počítačových vědách. Na rozdíl od svého otce viděla v novém minerálu zbrojní potenciál, což ji vedlo k tomu, aby vylepšila otcův oblek Mobius pro bojové účely.

Společně s otcem a Elenou Petrovou byla zajata v Guatemale a nucena pracovat na projektu ReGenesis. Zdánlivě bezvýchodná situace se změnila příchodem Nicka Parkera do výzkumného zařízení Black Hand. Bohužel nájemný žoldák Carlos Mendoza ji oddělil od otce a podařilo se zachránit jen ji.

To ji však nemohlo zastavit a dobrovolně se přihlásila do další záchranné mise. Jak se však ukázalo, nebyl to úplně nejšťastnější nápad. Sydney opětovně padá do zajetí a je odvezena do chrámu Bratrstva, aby se stala pokusným subjektem ReGenesis. Naštěstí i tentokrát se daří Havocovi se k ní dostat včas a s jejím přispěním zabránit odpálení jaderné střely.

Elena Petrova
Elena Petrova Zařazení: Výzkumník Tiberia
Hodnost: Doktor
Dabing: Lori Tritel

Dr. Elena Petrova se řadí mezi významné vědce zaměřující se na Tiberium. I proto upoutala pozornost Ignatia Mobiuse a stala se součástí jeho výzkumného týmu. I ona byla přítomná na základně v Guatemale, jíž napadla Černá ruka. Jak se během průběhu hry ukazuje, Petrovová změnila strany a nyní pracuje pro Bratrstvo. Není úplně známo, zda pro nod pracovala již před zajetím nebo se jednalo až o následek indoktrinace, jíž vědci po zajetí prošli. Tak či tak se nyní těší Kanově důvěře a je hlavním výzkumným pracovníkem programu ReGenesis.

Její zkušenosti s výzkumem Tiberia konečně umožnily Bratrstvu zdokonalit proces na takovou úroveň, že pomocí kontrolovaných infuzí Tiberia dokáže vytvořit super vojáky. O tom se proti své vůli přesvědčí i zlotřilí generál Raveshaw, s jehož zmutovanou formou se utkáme v deváté misi Evolution of evil. Přeměnou Raveshawa na bezduché brutální monstrum plně ukazuje své postavení v hierarchii bratrstva, je skutečnou hlavou projektu, který se jí podařilo vypilovat do dokonalosti. Při finálním útoku na chrám Nod proces přeměny sama podstupuje a vytváří ze sebe entitu, jíž bratrstvo považuje za dokonalou. Na rozdíl od generála si však zachovává svou inteligenci a je nebezpečným závěrečným bossem.

Gideon Raveshaw
Gideon Raveshaw Zařazení: Vůdce Černé ruky
Hodnost: Generál
Dabing: Rodger Bumpass

Gideon Raveshaw díky svému charismatu, inteligenci a strategickým dovednostem spojených s chladným a nelítostným charakterem, byl doslova předurčený k velkolepé kariéře v Bratrstvu. Své dovednosti naplno předvedl ještě před válkou, kdy se v Africe nechával najímat ke shromažďování zpravodajských informací. Jakožto ceněný žoldák zaujal samotného Kanea, jenž mu svěřil post špionážní a sabotážní pobočky v Tunisu.

S velice omezenými prostředky se mu podařilo vymyslet pečlivou kampaň na svržení vládnoucího režimu a následného nastavení loutkové vlády Nodu. Tím potvrdil své kvality a získal si přízeň Kane, jenž jej jmenoval generálem. S těch nejvěrnějších, dalo by se říci fanatických bratrů nodu následně sestavil elitní Black Hand.

Mezi nespočet tajných projektů Černé ruky patřil i projekt ReGenesis, jehož cílem bylo vytvořit pomocí augmentace Tiberia dokonalého člověka. Avšak projekt ani zdaleka nepřinášel takové výsledky, jaké by si představoval. K dotažení projektu do fáze stabilní mutace Gideon unáší trojici špičkových vědců GDI.

Ke své smůle se nechá přesvědčit k podstoupení přeměny. Vzrůstem malý Gideon náhle zdvojnásobuje svou výšku a získává ohromnou sílu. Vůbec mu nedělá žádný problém mrsknout urostlým Havocem přes celou místnost. Avšak vybírá si to i svou daň. Přichází o svou inteligenci a zůstává jen poslušný, rychlý a silný supervoják.

Carlos Mendoza
Carlos Mendoza Zařazení: Operativec Černé ruky
Hodnost: Žoldák
Dabing: Gregg Berger

Psychopat a sadista Carlos Mendoza vždy exceloval v boji a původně se angažoval v kolumbijském separatistickém hnutí Meč Chagall. Avšak i toto hnutí usoudilo, že jsou jeho metody extrémistické i na ně. Po vyloučení byl Mendoza najat Černou rukou jakožto osobní strážce generála Raveshawa.

Nutno podotknout, že svým krvežíznivým postojem byl většinou členů Bratrstva nenáviděn. Pro ně byl jen žoldák, co nectí způsoby bratrstva Nod. Avšak byl efektivní a zejména měl výsledky a to se počítá. Jeho specializací jsou těžké zbraně, zejména plamenomet.

Když komando GDI ohrožuje transport zajatých vědců, je to Mendoza, kdo se s ním poprvé pustí do křížku. V okamžiku, kdy mu Havoc dokáže ubrat polovinu zdraví, rozhodne se Carlos pro strategický ústup. Je však od tohoto okamžiku posedlý touhou Havoca zabít.

Dvakrát se o to pokusí během šesté mise Deadly Reunion, avšak pokaždé, když utrpí nějaké to zranění, se stáhne. K finálnímu souboji tak dochází až na konci mise Grip of the Black Hand, kdy fanaticky kryje Raveshawův útěk.