Brian O’Neill, postava hry Mafia 2

Brian O’Neill

Hra: Mafia 2
Mise: Murphyho zákony a Dobře strávený čas
Pozice: Boss irčanů
Ztvárnil: Liam O’Brien
Dabing: Vladimír Fišer

Klan O’Neillů se v Empire Bay usadil již začátkem devatenáctého století. Brianův dědeček Jimmy O’Neill vybudoval mocný irský gang, jenž vládl čtvrtím Dipton a Kingstom. Avšak od dob největší slávy již uplynula spousta vody a pod Brianovým vedením se s obávaného gangu stala banda podřadných kriminálníků. Krádeže, vloupačky a přepadení. Zkrátka jednoduché zločiny nevyžadující příliš přemýšlení. O Brianově stylu hrubé síly se na vlastní kůži přesvědčíme během vloupání do klenotnictví. Zatímco Joe zvolil nenápadné, tiché vloupání, Brianovo antré zaregistroval každý cajt v širokém okolí.

A to vede k jedinému možnému konci, O’Neill i s celým gangem končí v policejních klepetech. O několik měsíců později se tak s Brianem setkáváme za vězeňskými zdmi. A jak se zdá, tak si nás velmi dobře pamatuje a dává nám poznat svou hrubou sílu. Díky této potyčce si Vita všimne Leo Galante a nabídne mu možnost trénovat s jeho šampionem Pepém Costou. S ním by měl Brian svést férový boj, na který si však očividně příliš netroufal, a tak na Pepého skočilo pár irčanů a zlomili mu ruku.

To jim rozhodně nesmí projít bez odezvy. S trochou toho přesvědčování zůstal O’Neill sám v tělocvičně a bachaři se tam jen tak nechystají. To je dostatek času, aby za ním Vito zašel a polámal mu pár kostí, jako to ti hajzlové udělali Pepému. Díky dobrému výcviku se s Vita stal výtečný ranař, jemuž nedělá problém poslat k zemi ani takového vazouna jakým je Brian. Potupa, s níž se nehodlá smířit jej přiměje vytáhnout nůž. Je to tak jeho vlastní nůž, jenž mu prořízne hrdlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *