Carlos Lopez, postava hry Mafia 2

Carlos Lopez

Hra: Mafia 2: Joeova dobrodružství, Jimmyho vendeta
Mise:
Pozice: Automechanik
Ztvárnil:
Dabing:

Charlie se narodil na Kubě a do Ameriky emigroval v roce 1922 s mizernou znalostí jazyka. Své začátky trávil v jižních státech na farmách, kde se naučil opravovat zemědělská vozidla. V roce 1930 se mu podařilo našetřit dostatek peněz, aby se přestěhovat do Empire Bay a otevřel si vlastní dílnu.

Byl asi zřejmě jediným člověkem, jemuž velká hospodářská krize pomohla k expanzi. Legalizací kradených aut, jenž poté ve velkém prodával přes Dereka Pappalarda do zahraničí, vydělal jmění. Za získané prostředky nakoupil konkurenční autodílny ve městě. Dnes tak provozuje síť legálních servisů, v nichž však i nadále poskytuje i služby mafii.

Stan, postava hry Mafia 2

Stan

Hra: Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise: Svědek
Pozice: Pumpař
Ztvárnil: Joe Cappelletti
Dabing: Zdeněk Podhůrský

Pro Stana je práce na čerpací stanici Trago v East Side poklidné živobytí, k němuž si občas přivydělá kšeftováním s benzínovými lístky. Avšak když se u jeho dveří objeví detektivové, neváhá kývnout na svědectví proti muži, jenž mu je prodal. A jelikož si je jist, že ve městě již není bezpečno, hodlá v pět hodin nasednout na vlak do Birklandu.

O jeho záměru se však dozvídá Joe Barbaro od jeho kolegy po troše toho kamarádského přesvědčování. Když se tito dva setkají na nádraží, je Stanovi jasné, že je zle a vydává se na úprk. Po troše toho akrobatického přeskakování po vagónech mu však dochází štěstí. Nejprve mu podjede noha, aby vzápětí naběhl na rozjeté auto. Až příliš velké zdržení na to, aby ho doběhl i pomalý tlusťoch.

Stan následně po zlomení prstu na pravé ruce přivede Joea k dalšímu, mnohem důležitějšímu svědkovi. Richie Mazzeo ví až příliš a mohl by potopit celou Clementeho organizaci. No Stan by si měl pospíšit na vlak a rozhodně se již nikdy nevracet.

Pokud se nám nechce absolvovat celou běžeckou trasu přes peron až ke Stanovu autu, můžeme ho postřelit do nohy a spustit tak okamžitě navazující cut scénu. Avšak je potřeba si dát pozor, abychom ho nezabily, to by mise skončila neúspěchem.

Rocco, postava hry Mafia 2

Rocco

Hra: Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise:
Pozice: Podšéf
Ztvárnil: Mark Mintz
Dabing: Zbyšek Horák

Jakožto falconeho podšéfovi se mu dostávalo velké volnosti v řízení obchodů i své posádky. Možná až přílišné volnosti. Jeho kruté až sadistické nátuře dělá neskutečnou radost mučit lidi a ještě přitom ponižovat svého vazala Eddie Scarpu. Veškeré své aktivity trpělivě směřuje k jedinému cíli, sesadit Falconeho z trůnu a usednout na jeho místo.

K tomuto účelu očividně zneužívá i nepříliš zkušeného nováčka Joe Barbaru. Ten pod příslibem vyřešení jeho problému s Lucou vyráží vyřídit několik pochůzek pro Rocca. Jejich cíl je prostý, zlikvidovat členy rodiny, kteří se obrátili proti svému chlebodárci. Avšak je pravděpodobné, že si jejich likvidací jen připravoval půdu pro svůj vlastní převrat.

A jelikož vycítil, že Barbaro nejspíše zůstane loajální k Eddiemu, rozhodl se odstranit i jeho. Při převzetí zásilky v garážích Uptown parking Joea zaskočí ozbrojení gauneři a jen s vypětím všech sil se mu podaří vyváznout. To má však již podezření, že tu něco nesedí a vyráží do Rajské zahrady vše prodiskutovat.

Rocco jej však stručně odbije a urychleně odchází nařídit svým mužům zaútočit na Falcona. Joe a Eddie však postřeleného šéfa srdnatě brání a nejenže se jim daří klub vyčistit, ale taktéž pronásledují Rocca na staveniště v centru města. Zatímco Eddie čeká před budovou a hlídá, aby nedorazily další posily, Joe se prostřílí až na střechu. Pro Rocca tak jeho snaha o převrat končí volným pádem na kapotu auta zaskočeného Eddieho.

Richie Mazzeo, postava hry Mafia 2

Richie Mazzeo

Hra: Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise: Svědek
Pozice: Práskač
Ztvárnil: David Anthony Pizzuto
Dabing: Zbyšek Horák

Richie zastával v Clementeho organizaci nižší pozici soldata, přesto se očividně dostal k informacím, které náramně zajímají státního návladního. Informace, které mu předal by pořádně zatopili celé Clementeho bandě. A to přitom jak Clemente, tak i Luca Gurino o jeho dohodě s prokurátorem neměli ani tušení. Ale očividně když ho minulý měsíc sebrali, tak se rozhodl vyměnit své bývalé kolegy za trochu pohodlnější ubytování, než jakou nabízí vězeňská cela.

Na vše čistě náhodou přijde Joe při snaze pomoci svému příteli. Když je Vito zatčený za prodej kradených benzínových lístků, tak si vyšlápne na Stana, obsluhu nedaleké benzínové pumpy. Ten fakt pozorně poslouchá, jak mu křupe jeden z prstů. A nezapomene zmínit ještě jednoho svědka, co ví mnohem více o jejich kšeftech, než jen oné vloupačce.

V rámci ochrany rodiny je nutné se postarat, že už nikdy nikomu nic neřekne. Joe se proto vydává k policejní stanici, kde narazí na dvojici detektivů mluvící o mafiánské kryse. Pokud nemíří tihle dva hlídat Richieho, tak nikdo. Jejich sledováním se dostáváme k Yacht klubu u Culverovy hráze. Ideální to ledový hrob pro prchajícího práskače.

Sidney Pen, postava hry Mafia 2

Sidney Pen

Hra: Mafia 2
Mise: Pila
Pozice: Podnikatel
Ztvárnil: John Capodice
Dabing: Zdeněk Hruška

Sidney Pen známý v podsvětí jako Špekoun je nepoctivým obchodníkem, který dříve spolupracoval s donem Clementem. Alberto od něj koncem dvacátých let koupil podíl v Empire Bay Cab & Co, což mu umožnilo prát peníze z pašování. Avšak idylický obchodní vztah se rozpadl, když si Pen v roce 1939 otevřel palírnu na Sand Islandu a odmítl mu přiznat podíl na ziscích.

Naivně si myslel, že jej v bezpečí udrží usvědčující materiály, které na Clementa měl. Chyba lávky. Clemente na něj poslal nájemné vrahy. Ti však selhali, což Špekouna vedlo k razantnímu posílení své ochranky. Jeho likvidace se tak stává skutečným oříškem, k jehož rozlousknutí bude potřeba hodně silný kalibr.

Henry Tomasino, jehož tímto úkolem Clemente pověřil si proto bere k ruce adekvátní posilu. Vito Scaletta a Joe Barbaro jsou ideální zálohou, pokud by selhal plán A. Okno domu naproti palírně je výtečnou střeleckou pozicí pro nekompromisní MG-42, jejíž kulky zasypou špekounovo auto.

Penovi se však daří tomuto útoku uniknout a schovat se uvnitř budovy. Trojice ranařu je tak nucena se prostřílet jeho početnou ochrankou až do horního patra. Zoufalý Pen se snaží vrahy obměkčit, což se myjí účinkem. Proto v nestřežený okamžik vytahuje revolver a jednoho z nich střelí do nohy. Tím si definitivně zpečetí svůj osud. Nespočet kulek ukončuje jeho kontroverzní podnikání.

Vittorio Antonio Scaletta, hlavní postava hry Mafia 2

Vittorio Antonio Scaletta

Hra: Mafia 2, Mafia 3
Mise Mafie II: DomovinaPer Aspera Ad Astra
Mise Mafie III:
Pozice: Voják
Ztvárnil: Rick Pasqualone
Dabing: Martin Trnavský

Vito se narodil v San Martinu na Sicílii v roce 1925 do velmi chudých poměrů. To přimělo jeho rodiče se o sedm let později odhodlat k nejisté cestě do Ameriky a začít nový život v Empire Bay. Avšak ani tím si rodina příliš nepomohla. Otce tvrdá dřina v docích doslova ničila a Vito došel k závěru, že takhle žít nechce. Poctivě dřít a držet se předepsaných zákonů je pro hlupáky. Vito proto velkou část svého mládí strávil potulováním po ulicích italského ghetta, kde se seznámil s uřvaným chuligánem Joem Barbarou.

A jelikož se dokonale doplňovali, stali se z nich velmi rychle nejlepší přátelé se společným snem o lepším, pohodlnějším životě. Při sledování bohatých a dobře oblečených gangsterů z jejich čtvrti si byli jistí jedním, že jednoho dne chtějí být jako oni. Prozatím se však musí spokojit s nespočtem drobných zločinů. A jeden takový dostává Vita v roce 1943 před soudce, který mu dává jen dvě možnosti. Jít do vězení nebo si odpykat trest u americké armády. A jelikož se mu do vězení ani zdaleka nechtělo, zvolit si tu druhou variantu. S 504 parašutickým jej 11. července 1943 vysadili na jižním pobřeží Sicílie. Tedy bylo to v plánu, kdyby jejich letadlo nezasáhl flak a neskončil hluboko za nepřátelskou linií.

Při přestřelce v San Celesté jej zaujme příjezd Dona Caló. Italští vojáci složili zbraně jen protože jim to řekl. Až takový respekt tento muž měl. To bylo setkání, které ve Vitovi zanechalo dojem po následující dva roky. Když se po zranění 8. února 1945 dostává na opušťák domů, zařídí mu Joe padělané propouštěcí papíry s vírou, že konečně začnou naplňovat svůj sen o životě na vysoké noze. O životě, jenž Vita zláká i přes matčino přání, aby si našel poctivou práci v docích jako jeho otec. Ovšem tahat od rána do večera těžké bedny není nic pro něj.

Navíc je tu dluh 2000 dolarů po otci, na jehož splacení je přeci jen potřeba trochu jiný druh příjmu. To odměna za ukradení benzínových lístků či vyloupení klenotnictví pro Alberta Clementa je jiná liga. Navíc jde jen o začátek. Až se osvědčí a stanou se plnohodnotnou součástí rodiny, nebude o peníze nouze. Jen kdyby se vše nezvrtlo. Některý s pumpařů promluvil a Vito je i přes veškerou Joeyho snahu odsouzen k deseti letům.

Ve federální věznici Hartmann poznává Leo Galanta, consigliera Franka Vinciho. S jeho přispěním konečně poznává skutečnou podstatu fungování mafiánské rodiny. Clemente se je snažil akorát využít. Až blízký vztah s Leem zaručuje Vitovi splnění cílů. Nejenže Leo splnil svůj slib a zasadil se o jeho dřívější propuštění, ale taktéž se za něj přimluvil za přijetí do rodiny Carla Falcona. Je však otázkou, zda si pro život gangstera vybral správnou dobu.

Zatímco si začíná zařizovat vysněný pohodlný život, v ulicích propuká válka o výdělečný byznys. Falconemu plynou nemalé zisky s prodeje drog, s čehož si svůj díl chce ukrojit i Clemente. To vede k rozhodnutí vyslat Joe s Vitem do hotelu Empire Arm umístit bombu do konferenční místnosti během zasedání Clementeho rodiny.

Clementeho smrt je však jen pouhý začátek Falconeho snahy o nadvládu. Dalším na řadě je Leo Galante jakožto věrná pravá ruka Franka Vinciho, zastánce starých hodnot, jemuž Falconeho obchody s drogami nejsou po chuti. Na likvidaci Galanteho je angažován Vitův starý známí Henry Tomasino. Avšak pro Vita jde o hodně osobní záležitost a rozhodně se Lea varovat. S jeho pomocí se mu daří prchnout z domu a najít bezpečí v Lost Heaven.

Když Henry přichází s nápadem si s výnosného prodeje drog urvat něco málo pro sebe, zdá se to Vitovi i Joeymu jako výtečný nápad. Opak je však pravdou. Již od samého počátku naráží na komplikace, které vedou až k Henryho drastické smrti. Joe toužící po odplatě rozpoutá přestřelku v restauraci Rudy drak patřící čínské Triádě. Tím vrhá celé město do chaosu, na jehož konci je Vito středem zájmu všech účastněných.

Frank Vinci se snaží dopátrat toho, co se stalo, Triáda chce odplatu za smrt svého vysokého člena a Falcone Vita viní, že se zaručil za Henry Tomasina. Ze zdánlivě bezvýchodné situace tak vede jediná cesta, přistoupit na dohodu, jíž vyjednal Leo Galante mezi Triadou a Frankem Vincim. Pokud se Vito postará o Falconeho zalezlého se svými muži v planetáriu, dostane druhou šanci v New Bordeaux.

Joe Barbaro, hlavní postava hry Mafia 2

Joe Barbaro

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Domov, sladký domovPer Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství: Supermarket, Cathouse
Pozice: voják
Ztvárnil: Robert Costanzo
Dabing: Vlastimil Zavřel

Pokud je pro Joa něco opravdu typické, je to jeho drzost a naprostá nepředvídatelnost. I v naprosto přímočarých situacích dokáže udělat nějakou nepřístojnost a vyvolat tím spoustu problémů. To jej již jako dítě stavělo do role postrachu širého okolí. Při souboji s mladším Vito Scalettou, nejspíše ani netušil, že právě začíná přátelství na celý život. Racionální Vito dokázal divokého Joa držet na uzdě a úspěšně fungovat jako drobní zlodějíčkové. Přitom oba tajně snily, že až vyrostou budou jako ti chlapci v drahých oblecích.

A nezůstalo jen u snění. Zatímco Vito sloužil v armádě, začal Joe pracovat pro Clementeho rodinu. Nebezpečná, zato dobře placená práce pro mafii mu dopřála si naplno užívat života. Rychlá auta, alkohol a lehké ženy, co víc si přát. Snad jen, aby se o to štěstí mohl podělit se svým přítelem Vitem. Tomu zařizuje falešné propouštěcí papíry, aby se společně mohli pustit do větších a výnosnějších kšeftů.

Ale jak se ukazuje Alberto Clemente i Luca Gurino jsou pořádní křiváci. Nejenže si za přijetí do rodiny chtějí nechat zaplatit, ale příliš se neosvědčili ani jako chlebodárci. Po Vitově zatčení se Joe pouští po stopě důležitého svědka, jenž ho nasměruje k mnohem větší kryse, jejíž svědectví by potopilo celou rodinu. A jen díky jeho zásahu je toto nebezpečí zažehnáno. Vděkem se mu však dostává umístění na černou listinu.

Aby si zachránil holý život, je nucen prchnout na jih. Návrat do Empire Bay mu po dlouhých pěti letech pomůže zprostředkovat Tony Balls, jehož prostřednictvím začne pracovat pro Carla Falcona. Jeho respekt si plně vyslouží, když zmaří Roccův pokus o převrat a zachrání donovi život. Návratu k luxusnímu životu tak již brání jen poslední věc, propuštění Vita z vězení. Poté se oba naplno pouštění do temných vod podsvětí.

Od drobných kšeftů s prodejem cigaret se rychle dostávají do první ligy. Carlo Falcone vidí Joa jako ideálního muže pro zlikvidování svého konkurenta Alberta Clementeho. A jelikož s ním má Joe nevyřízené účty je přímo nadšen úkolem umístit bombu na setkání jeho rodiny v hotelu Empire Arm. Věci však nejdou příliš hladce a smrt chráněnce Martyho jej těžce zasáhne.

Neméně bolestivé pro něho je i brutální ubití Henryho Tomasina hrdlořezi Triády. Když poté sleduje s Vitem jejich vymahače Zhe Yun Wonga do restaurace Rudý drak, nechává opětovně volný průchod své vznětlivosti. Nedbá na rozvážnost a zdraví rozum, že by si přinejmenším měli pořídit lepší arzenál, než se rozhodnou svého přítele pomstít. Naprosto bez rozmyslu vykopne dveře a spustí kolotoč spirály smrti.

Triáda ani náhodou nehodlá nechat smrt svého vysokého představitele nepotrestanou a ve městě se schyluje k válce. A jelikož se do hledáčku Triády dostal Frank Vinci, je to on, kdo pátrá po vinících. Joe se tak dostává do spárů vinciho lidí a je vyslýchán na staveništi v Midtown. Ač vážně zraněn, daří se mu osvobodit a s pomocí Vita si prostřílet cestu ven.

Zatímco si Falcone pozve Vita do planetária, má již s Joeym uzavřenou dohodu. Až se postará o svého přítele, bude povýšen na kápa. Avšak zastřelit celoživotního přítele za splnění snu o posunu v hierarchii rodiny, je proti jeho přesvědčení. To raději pomůže Vitovi naplnit dohodu s Leo Galantem a zabít Falcona.

Carlo Falcone, postava hry Mafia 2

Carlo Falcone

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Drsňák a účetní, Pokojová služba, Per Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství: Supermarket, Cathouse
Pozice: Boss
Ztvárnil: André Sogliuzzo
Dabing: Jaromír Meduna

Carlo se velice rychle po svém příjezdu do Ameriky v roce 1913, spřáhl s rodinou Moretti. Během prohibice měl na starosti pašování alkoholu z Kanady, přičemž se seznámil s Eddiem Scarpou. Prodej nelegálního alkoholu se stal zlatým dolem a všichni na něm v Empire Bay pořádně zbohatli. O to větší problém nastal počátkem 30. let, kdy tento zdroj příjmů začal vysychat. Boj o ztenčující se příležitosti k výdělku nakonec přerostl v otevřenou válku rodin Moretti a Vinci.

Ta naskytla Falconemu nebývalou příležitost uzavřít dohodu s consiglierem Leo Galantem. Pomocí bomby v autě odstranil Tomase Morettiho a převzal jeho organizaci. S obdobnou snahou se však v roce 1950 setkal i on. Jeho podšéf Rocco se jej pokusil v nočním klubu Rajská zahrada zlikvidovat. Tomu se však podařilo Eddiemu Scarpovi a Joe Barbarovi zabránit.

Falcone se tak mohl naplno vrhnout do rozvíjení svého byznysu s drogami. Pašování alkoholu jej naučilo, jak moc je důležité mít trvalý zdroj příjmů. A na rozdíl od Franka Vinciho je zastáncem nutnosti se vzdát sicilských tradic a povznést americkou mafii na novou úroveň. Carlo je zkrátka pragmatik a nemilosrdný stratég.

Výnosnost obchodu s drogami však nemohla uniknout pozornosti Alberta Clementeho. Ohrožení nemalých příjmů nakonec vedlo k dalšímu použití dobře umístěné bomby na setkání v hotelu Empire Arms. Po likvidaci Clementeho je tak ve městě jen jediný muž, který by mohl zkřížit jeho plány. A ani v tomto případě nehodlá Carlo nic ponechat náhodě. Útok na Vinciho hodlá začít likvidací jeho pravé ruky Leo Galanta. To dostává na starost Henry Tomasino, avšak Vito Scaletta svého přítele varuje a Leo prchá z města.

Na podzim 1951 však přichází na přetřes i Carlova neotřesitelná pozice. Smrt Henry Tomasina spouští řetězec nepředvídatelných událostí, které nahánějí hrůzu i jemu. Nejenže se zdá, že Henry donášel o jeho kšeftech federálům, ale jeho smrt rozpoutala válku s Triádou. Carlo se tak se svými věrnými stahuje na místo, kde se cítí bezpečně. Jakožto milovník astronomie věnoval nemalé prostředky na výstavbu planetária, kde hodlá zabít i Vita Scalettu.

Vito se za Henryho zaručil a přived jej do rodiny. A to se neodpouští. Carlo proto uzavírá dohodu s Joe Barbarou. Až zabije svého přítele, povýší jej na kápa. To se však přepočítává. Joe má o své loajalitě jasno a pomáhá Vitovi v přestřelce proti Carlovi. Ten tak 26. září 1951 schytává hned několik kulek, uprostřed svého milovaného planetária.

Edoardo Scarpa , postava hry Mafia 2

Edoardo Scarpa

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Vzpomínka na Francesa Potenzu, Divočáci, Drsňák a účetní, Pokojová služba, Náš přítel, Schody do nebe, Per Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství:
Pozice: Podšéf
Ztvárnil: Joe Hanna
Dabing: Libor Hruška

Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře a již jako mladík přišel do styku s organizovaným zločinem. Práce nájemného vraha pro rodinu Moretti byla jako stvořená pro jeho žoviální sociopatickou povahu. Během prohibice se věnoval pašování alkoholu do Empire Bay, přičemž se spřátelil s Carlem Falconem.

Když v roce 1933 Carlo odstranil Tomase Morettiho a vytvořil vlastní zločineckou organizaci, odměnil Eddiho za věrné služby darováním nočního klubu Rajská zahrada. Jakožto kápo byl podřízen Roccovi, s nímž neměl příliš dobré vztahy. Byl zkrátka až příliš nakloněn Falconemu, což Roccovi nehrálo příliš do karet. Jeho ambicí bylo současného šéfa sesadit a zaujmout jeho místo. K tomu se odhodlal v létě 1950, kdy jemu věrní pistolníci zaútočili na Falconeho v Rajské zahradě. Eddie společně s navrátilcem Joe Barbarou tento útok odvrátili a následně na staveništi v centru města skoncovali i s Roccem.

Za záchranu života Falcone Eddieho povýšil na svého podšéfa i přes jisté pochybnosti ohledně jeho problému s alkoholem. V rámci řízení veškerých operací z restaurace Maltese Falcone se 8. dubna 1951 dozvídá znepokojivé informace o úloze Frankieho Pottse. Nejenže ukradl padělané peníze, ale navíc je nastrčen v rodině jako špeh. Po tomto zjištění neváhá ani vteřinu, jede do frankieho bytu a zabije ho.

Když o dva dny později slaví s Joe Barbarem v Rajské zahradě propuštění Vita Scaletty z vězení, tak mu zápach linoucí se autem připomíná mrtvolu v kufru. Oslava tak končí kopáním mělkého hrobu nedaleko observatoře. Oné observatoře, do níž o několik měsíců později posílá Vita za Falconem. Po událostech vedoucích k Falconově smrti je Eddieho osud neznámí.

Mike Bruski, postava hry Mafia 2

Mike Bruski

Hra: Mafia 2
Mise: Domov, sladký domov, Wheels of Evidence
Pozice: Účetní
Ztvárnil: John Mariano
Dabing: Zdeněk Hess

Pro neznalé je Mike ušmudlaný mechanik provozující vrakoviště v Riverside. Avšak zdání v tomto případě klame. Ve skutečnosti jde o protřelého zločince s problémem ovládat svůj vztek. Nedělá mu sebemenší problém veřejně na závodišti zbýt člověka až oslepne na jedno oko jen kvůli tomu, že mu polil výherní tiket pivem.

Mike měl pletky se zákonem již jako mladík, kdy dvakrát seděl ve vězení za účast na bankovním přepadení v Lost Heaven. Po svém druhém propuštění vzal ulité peníze a pořídil si za ně vrakoviště v Empire Bay.

Vrakoviště je přímo ideálním místem pro jeho obchody s kradenými auty. Stačí k němu přivést vypůjčené vozidlo, zaparkovat jej do „Bestie“ a hned jsme o 400 $ bohatší. Mike posléze rozprodá auto na díly. Taktéž se věnuje přeprodávání kradeného zboží a pomáhá s likvidací usvědčujících důkazů.